Párhuzamos kapcsolás

iDevice ikon Célok

Az eddigiek során megismerkedtünk alkatrészeink (ellenállás, kondenzátor, induktivitás) viselkedésével, amennyiban váltakozó áramú körökben használtuk azokat. Megvizsgáltuk továbbá, milyen törvényszerűségek érvényesülnek, amikor a fenti alkatrészeket, vagy azokból néhányat, esetleg mindet sorba kapcsoljuk.

Ez a fejezet a párhuzamos kapcsolással foglalkozik, annak törvényszerűségeit kutatja.

A felépítés a megszokott, tananyag, gyakorló majd ellenőrző kérdések, végül pedig a szorgalmi feladatok, melyek megoldását tanárodnak add le.

Javaslom, hogy ahol csak teheted, minden esetben végezzed el az áramkör szimulációját, melynek több oka is van. Egyrészt élvezetesebbé, játékosabbá teszi a tanulásodat, másrészt jobban el tudod képzelni az áramkörök működését, harmadrészt pedig felkészít az "éles", a laboratóriumban végzendő gyakorlatokra. A legtöbb laboratóriumban, gyakorló helyiségben multiméter, változtatható frekvenciájú feszültséggenerátor, és oszcilloszkóp található, így kérlek, ezeket a mérőeszközöket használd a Tina programban is, annak ellenére, hogy ott sokkal több a rendelkezésre álló lehetőség.

Jó munkát, kellemes időtöltést kívánok!